جداسازی وزارتخانه

نعمت زاده با کمال بی احترامی با بیانات رهبر معظم انقلاب مخالفت کرد. متن سخنان ایشان را مطالعه کنید و خودتان قضاوت کنید.

 

مقام معظم رهبری:   یکی از کارهای عجیب و غریبی که برای بنده هم تا آخر معلوم نشد که چرا این کار انجام گرفت همراه کردن وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن بود. یعنی واقعا هنوز هم برای من حل نشده است. آن روز هم که این کار را انجام می دادند برای من روشن نبود که چرا دارند انجام می دهند این کار را.

 

نعمت زاده: ادغام وزارتخانه ها کار درستی بود.

نعمت زاده در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد انتقاد مقام معظم رهبری نسبت به ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی گفت: انتقادی از سوی ایشان مطرح نشد بلکه به دلیل این که من گزارشی در مورد اقدامات وزارت صنعت ارائه کردم و موارد زیادی را شامل می شد رهبری فرمودند که کار زیادی به وزارت صنعت محول شده. ما نفهمیدیم چرا این دو وزارتخانه با هم ادغام شدند. وی تاکید کرد: کوچک سازی دولت و ادغام وزارتخانه ها کار درستی است و تکلیف برنامه پنجم بوده است.

وی با بیان این که دولت برنامه ای برای جداسازی وزارتخانه های صنعت و بازرگانی ندارد افزود: ادغام وزارتخانه ها یک الگوی جهانی است به طوری که در سابق اتحاد جماهیر شوروی دارای 30 وزارتخانه صنعتی مانند وزارت نساجی وزارت اتومبیل وزارت ماشین سازی و وزارت ژتروشیمی بود ولی بعدا با یکدیگر ادغام شدند.

وزیر صنعت تاکید کرد: صنعت و بازرگانی از یکدیگر جدا نیستند و بحثی در مورد جداسازی این دو بخش مطرح نیست.

/ 0 نظر / 89 بازدید