مفاد طرح تصویب شده و لیست پیشنهاد های ارائه شده

همکاران محترم،

در نظر داشته باشید که ما در مرحله تصویب جزئیات طرح می باشیم. در این مرحله هر نماینده به صلاحدید خودش می تواند پیشنهاد اظافه شدن مطلب یا مطالبی را به بخش یا بخش هایی از طرح بدهد. این مرحله از کار، مهمترین و حساس ترین بخش کار است. تصویب شدن یک یا چند پیشنهاد مخرب، به معنای از بین رفتن طرح بوده و در نقطه مقابل، تصویب یک یا چند پیشنهاد موافق به معنای تقویت طرح می باشد.

لذا از کلیه همکاران این انتظار می رود که همچون سابق تمامی عزم خود را بر این نکته متمرکز نمایند که با رایزنی با نماینده ها خود، نظر آنها را بر تصویب طرح های موافق در روز یک شنبه مورخ 1393/3/4 جلب نمایند.   

 

متن تصویب شده توسط مجلس در روز چهار شنبه مورخ 1393/2/31

 

 

عنوان طرح: اجازه به وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار


ماده واحده - به وزارت صنعت ، معدن و تجارت ( سازمانهای استانی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ) اجازه داده می شود در سقف ۳۵۰۰ نفر بازرس به صورت قرارداد کار معین از محل ردیف بودجه   ۱۷-۵۵۰۰۰۰ بودجه سال جاری جهت اجاری طرح های نظارتی دولتی و کنترل بازار در مجموعه کور نسبت به تمدید قراردادهای قبلی و جایگزینی آنها بدون تحمیل بار هزینه ای مضاعف اقدام نمایید.


پیشنهادهای داده شده به مجلس جهت بحث و برسی و تصویب در روز یکشنبه مورخ 1393/3/4 در راستای استحکام طرح تصویب شده:

پیشنهاد۱)

ماده واحده - وزارت صنعت ، معدن و تجارت مجاز است تا سقف ۳۲۰۰ بازرس به صورت قرارداد معین از محل ردیف اعتباری ۱۷-۵۵۰۰۰۰ بودجه سال جاری (1393) جهت اجرای طرح های نظارتی دولت و کنترل بازار از طریق سازمانهای استانی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در مجموعه کشور نسبت به تمدید قراردادهای قبلی و جایگزینی آن بدون تحمیل بار هزینه ای مضاعف اقدام نماید این اقدام در سنوات آتی نیز باز رعایت مفاد فوق بلامانع است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

پیشنهاد2)

به جای ۳۵۰۰ نغر، نوشته شود ۳۲۰۰ نفر ( با توجه به این نکته که تعداد بازرسین ۳۲۰۰ نفر می باشد و این بودجه برای این تعداد بازرس می باشد!)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

پیشنهاد3)

در سطر دوم بعد از سال جاری اضافه شود (و سنوات آتی)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

یشنهاد4)

در سطر آخر قبل از عبارت (اقدام نمایید) عبارت (در سال جاری و سنوات آتی) اضافه شود.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

یشنهاد5)

تبصره الحاقی به ماده واحده:

تبصره - بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) که قرارداد آنها در سال ۱۳۹۱ قطعیت یافته است مشمول تبصره ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری نخواهند بود.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

یشنهاد6)

تبصره الحاقی به ماده واحده :

تبصره - مشمولین این ماده واحده از اعمال ماده (۵۰) قانون پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و تبصره ماده۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری معاف می باشند.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

یشنهاد7)

تبصره الحاقی به ماده واحده :

تبصره - با توجه به تسریح بندهای (ب) و (ج) ماده (۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، مشاغل بازرسین سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، شغل حاکمیتی طلقی می گردند و مشمول تبصره ماده۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر موارد مشابه نمی گردند.

 

همکاران گرامی هنگام رایزنی، بر روی پیشنهاد های "اول" و "هفتم" بسیار تاکید نمایید.

/ 166 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
واقع بین

دیپلماسی کجایی ؟ پس کو اخبار امروزت یه چیز بگو تا ما هم بی اطلاع نباشیم - شما همچنان نماینده ما هستید و ما از شما توقع داریم که مارو در جریان بگذارید - پس به درخواست این دوستان جواب بده و جزییات رو بگو

124 تهران

با سلام و توفیقات الهی. طبق اصل 94 قانون اساسی شورای نگهبان باید بر کلیه مصوبات مجلس نظارت کند تا با قانون اساسی کشور و قوانین شرعی مغایرت نداشته باشد . بنابراین ارجاع به شورای نگهبان یک مسیر قانونی میباشد وطبق آمار موارد بسیار اندکی از سوی شورای نگهبان بر مصوبات مجلس ایراد گرفته شده و به مجلس برای اصلاح بازگردانده شده است و لیکن جای هیچ نگرانی نیست. همکاران عزیز مسئله امروز مجلس یک موفقیت نسبی بود در جهت احصا و استیفای حقوق بر حق خودمان- و رمز موفقیت ما تنها تنها یکدلی و اتحاد و همصدا بودن است چرا که هیچ نیرویی نمی تواند باعث خدشه و حق کشی در اهداف و خواسته هایمان که هدفی جز صیانت از امنیت شغلی و متعاقب آن ثبات خانواده " خدمت به جامعه می باشد را داشته باشد.

بازرس

با سلام و تشکر از تیم .تصویب این طرح به نفع ما شد ولی با مسایلی که ما شنیدیم {در مجلس و ...} معلوم هست که هنوز ارزش واقعی شغل ما شناخته نشده چون شغل ما واقعا حاکمیتی هست خواهشا ما باید با هماهنگی با شبکه ها و خصوصا اخبار 20:30 و ... در مواقع حساس باید شغل و اهمیت شغلی خودمان را بیشتر بشناسانیم تا بدانند نبودن ما در بازار چه عواقبی برای جامعه دارد . ممنونیم ولی هنوز راه درازی در پیش داریم {حقوق و دستمزد . استخدام رسمی و....}ادامه دارد....

یزد

سلام از نمایندگان محترم و تیم دیپلماسی سپاسگزاریم و امیدواریم تمامی مشکلات به زودی مرتفع گردد

بازرس قزوين

تيم ديپلماسي ونمايندگا ن مردمي مجلس ازشما ممنونيم

بازرس ایلام m

دوستان بازرس ما همه مدیون زحمات زیاد بازرسین تهران وتیم دیپلماسی محترم هستیم اگه همت وتلاش بیش از حد این دوستان نبود خدا میدونه الان با شرکت قرارداد بسته بودیم همه استان ها شرکت مورد نظر رو انتخاب کرده بودن ما یکسال دیگه قرارداد میبندیم این اتفاق بزرگی بود که در کشور برای اولین بار ما با تلاش نماینده های خوبمون تونستیم رقم بزنیم دوستان از نمایندهای شهرتون تشکر وقدر دانی کنیددوستان بازرس درود بر همه شما

بازرس ایلام m

دوستان محترم بازرس اینجا جا داره که ازنماینده خوب استان ایلام جناب دکتر شوهانی تشکر وقدر دانی کنم که در این مدت پشت ما رو خالی نکردن و حتی با رایزنی در مجلس در ارتباط با بقیه نماینده ها برای موفقیت طرح تلاش میکردن درود بر شرف اون نماینده هایی که از حق وحقوق ما دفاع کردند و دل ما ها رو شاد کردن

دوستان يه سوال ؟ تصويب طرح فقط براي امسال مي باشد؟

124 تهران

به نظر بنده مصوبه مجلس آن هم با آراء بالا حقانیت و مشروعیت بازرسان را صحه گذاشت و آن هم به برکت تلاش و اهتمام همه دوستان به ویژه تیم دیپلماسی و بعضی نمایندگان مجلس پیروزی نصیب ما شد وبعد از گذشت یکسال هم سابقه بازرسان افزایش پیدا کرده وهم پشتوانه رای خانه ملت را نیز در کارنامه خود دارد. با توجه به اهمیت کنترل بازار برای دولت و پرداختن به مطالبات شهروندان و داشتن ردیف بودجه و تمدید آن برای سالهای بعد بنابراین مطمئن باشید که سالیان متوالی این قرارداد ادامه خواهد داشت به برکت اتحاد و همنوایی شما همکاران و ارائه خدمت به مردم و از همه مهمتر توکل به حضرت باری تعالی و توسل به ائمه معصومین (ع) .

بازرس

چندروزی خبری نیست؟