گزارش روز یک شنبه مورخ 1393/3/25

به گزارش سایت رسمی مجلس شورای اسلامی، دستور کار صحن علنی روز یکشنبه مورخ 1393/3/25 مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل می باشد:

1) گزارش وزیرآموزش و پرورش درمورد اولویت‌های سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی».

2) ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح جامع کاداستر کشور (دراجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.)

3) گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار (اعاده شده از شورای محترم نگهبان)

4) گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی درمورد: طرح اصلاح مواد (1) ، (6) و (7) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی (اعاده شده از شورای محترم نگهبان).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

با توجه به مبسوط بودن گزارش وزیر محترم آموزش و پرورش و نیز طولانی شدن فرایند بررسی طرح کاداستر، بحث و بررسی پیرامون "گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار (اعاده شده از شورای محترم نگهبان) " به روز سه شنبه مورخ 1393/3/27 موکول گردید.

 

ماده 104 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی: دستور هفتگى مجلس باید به ترتیب وصول طرح‌ها و لوایح از کمیسیون‌ها توسط هیأت رئیسه مجلس تهیه و پس از چاپ و توزیع بر تابلو مخصوص نصب شود. رعایت ترتیب مذکور الزامى است. طرح‌ها و لوایحى که داراى اولویت باشند ممکن است بنا به تقاضاى دولت و یا پانزده نفر از نمایندگان و با موافقت هیأت رئیسه خارج از ترتیب وصول، در دستور هفتگى مجلس قرار گیرد. در صورتی ‌که پنجاه نفر از نمایندگان برای طرح یا لایحه‌ای تقاضای اولویت کنند هیأت رئیسه موظف است آن را در دستور هفتگی مجلس قرار دهد.

با عنایت به ماده 104 آیین نامه داخلی مجلس، دکتر محجوب، نماینده مردم شریف تهران درخواستی مبنی بر بررسی خارج از نوبت طرح بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت با امضاء 55 نفر از نمایندگان را به هیات رئیسه تسلیم نمودند.

بدین ترتیب، روز سه شنبه مورخ 1393/3/27 ابتدای امر درخواست دکتر محجوب و 55 نماینده امضاء کننده آن اعلام شده و در صورت موافقت اکثریت نماینده ها، اولین موضوع مورد بحث، طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار خواهد بود.

از این رو، وظیفه کنونی کلیه بازرسان، تماس با نمایندگان خود و درخواست حمایت جهت تسریع موضوع می باشد.

 

و من الله توفیق...

/ 1 نظر / 29 بازدید
3000یازرس

لطفا در مورد قراردادی که امروز متنش در مجلس عوض شد توضییح بدهید..بخدا ما نفهمیدیم که به نفعمون شد یا به ضررمون......... ............... خبر اینکه غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران وباشت درمجلس به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس انتخاب شد. ....واقعا مصباح مقدم ازت متنفریم...چطور حاضری وبه همین راحتی میگی ما باید تعدیل نیرو کنیم وپول نداریم...اونوقت 3000 میلیارد اختلاص و اون همه خرابکاری های شما تاثیری ندارد...فقط ما 3000 بازرس دولت رو فلج کردیم.....خجالت بکش.....