دردنامه بازرسان صنعت ، معدن و تجارت

با سلام

بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت یکی از مهمترین وظایف را در سطح بازار بر عهده دارند.آنها که از ابتدا در سال 87 و با عنوان بازرسان طرح تشدید وارد عرصه امور اداری شدند.آنها مسئولیت سخت کنترل بازار را به نحو احسنت به خصوص در زمان هدفمند سازی یارانه ها بر عهده گرفتند.

بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت به مدت سه سال به صورت شرکتی (شرکت نگار نصر ) در سطح بازار به امر بازرسی مشغول بودند اما از سال قبل که رئیس جمهور محترم اعلام نمودند منبعد نباید هیچ نیروی شرکتی در ادارات مشغول کار باشد و تمامی نیروها بایستی قراردادی گردند با بازرسان این سازمان نیز قرارداد کار معین به امضاء رسید.

در سال گذشته دو ماه اول به صورت علی الحساب و با هزار منت پولی به بازرسان کل کشور داده شد اما بیمه ایشان در آن زمان پرداخت نگردید تا فروردین ماه امسال که بیمه دو ماه اول سال قبل و مابه التفاوت پول پرداختی به آنها پرداخت گردید.

اما با وجودی که بازرسان هم صبح و هم عصر به امر بازرسی مشغول می باشند و از اضافه کار حقیقی برخوردار می باشند در پایان سال تقریبا حدود 5000000 ریال به عنوان اضافه کار به آنها پرداخت گردید یعنی متوسط ماهیانه 416000 ریال.

همچنین بسیاری از حقوق و مزایای ایشان نیز پرداخت نگردید رئیس جمهور محترم من از شما می پرسم چگونه ممکن است یک نفر با این مسئولیت مهم و کار سنگین در کشور مشغول به کار باشد ولی از کمترین حقوق نیز به صورت ماهیانه بهره ای نبرد چگونه می خواهید بازار را سالم نگه دارید با بازرسی که باید با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارد مگر کار یک بازرس با کار یک قاضی چه تفاوتی دارد مگر نه این است که کار هر دو گروه با حق الناس رابطه مستقیم دارد.

قاضی با حکم خود در خصوص مجرم و بازرس با حکم خود در خصوص متخلفین اصناف.اما چگونه است که قضات اگر خدای ناکرده اشتباهی انجام دهند و آخرت خود را دچار مشکل کنند با حقوق خوبی که دریافت می کنند دنیایی دارند تا از آن لذت ببرند ولی بازرسان در صورت اشتباه و از بین بردن آخرت با این حقوق دنیایی هم ندارند که از آن استفاده نمایند.رئیس جمهور محترم قصد گزافه گویی ندارم مشکلات زیاد است اما آن چیزی که دل ما را به درد آورده تکرار اتفاقات سال گذشته است.

با وجودی که بیش از سه ماه از سال جاری گذشته ولی بازرسان سازمان صنعت،معدن و تجارت تنها حقوق فروردین ماه خود را دریافت نموده اند و به تبع آن تنها بیمه همین ماه نیز واریز گردیده است آیا در این شرایط سخت اقتصادی می توان همچنان با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشت یا خدای ناکرده بر اثر فشار خانواده به دلیل این شرایط سخت باید چشمها را بست و آخرت را فراموش نمود و مرتکب گناه شد.

هر روز می گویند مجلس با دولت بر سر غیر قانونی بودن قرارداد شما مشکل دارد آخر گناه ما 3000 بازرس کل کشور چیست.بس است دیگر خواهشمندیم اختلافات را تمام کنید و به فکر مردم باشید. 

   جمعی از بازرسان سازمان صنعت،معدن و تجارت

/ 6 نظر / 26 بازدید
غرب کشور

لطفا مدیر سایت کاری کنید که بتونیم ما پیامهامون رو روی صفحه اصلی بنویسم نه روی نظرات خواهشا زودتر مشکل رو برطرف کنید

بازرس

جناب آقاي دكتر نوبخت معاون محترم برمانه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور موضوع: مشكلات بازرسان طرح تشديد با سلام و احترام؛ در ابتدا به كلام مولاي متقيان اشاره مي نماييم كه وصف حال بازرسان طرح تشديد مي باشد، كه با تمام توان و خلوص نيت شبانه روز در حال خدمت به مردم شريف ايران اسلامي مي باشند ، كه به تازگي و همانطور كه استحضار داريد از اوايل سال گذشته و بر اساس مصوبه دولت قبلي تغيير وضعيت يافته و به صورت قرارداد كار معين بند (ب) در اين وزارت خانه مشغول به خدمت مي باشند، برادرگرامي جناب آقاي نوبخت بازرسان طرح تشديد سازمان هاي صنعت،معدن و تجارت در تمام طول سال و علي الخصوص طرح هاي تنظيم بازار به صورت دو شيفت و تا حتي تا پاسي از شب در سطح بازار شكيبا و بردبار و در سلامت كاري درحال خدمت به مردم عزيز مي باشند . و وظيفه محوله را به بهترين نحو به انجام مي ر سانند . اما متاسفانه پس از تبديل وضعيت ، نه تنها مشكلي از مشكلات اين عزيزان حل نشد بلكه پرداخت حقوق و مزايا و اضافه كار با وقفه هاي چند ماهه صورت گرفت، حالا سوال اساسي اينجاست كه با توجه به هزينه هاي فزاينده زندگي و تورم افسار گسيخته ، چطور بايد از فردي كه چندي

بازرس

متن زير رو چند ماه پيش به دكتر نوبخت فرستادم...همين متن رو بارها به مسئولين فرستادم اما امان از يك جواب ساده....

عراقي از شهرستان ميانه

سلام جا دارد كه از تمامي برادران در سازمان تبريز تشكر كنيم كه واقعا در اين زمينه بصورت شبانه روزي زحمت فراوان متحمل گرديده اند

بازرس

سلام طی تماسی که امروز دکتر اسلام پناه مدیرکل تطبیق قوانین ومقررات مجلس داشتیم ایشون گفتن که پرونده مربوط به تبدیل وضعیت بازرسان نظر مثبت دادن،به امیدخدا وتلاش همکاران حل میشه..

بازرس

مرگ برآمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر اسرائیل مرگ برسرمایه داری