بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت

سال اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال

دردنامه بازرسان صنعت ، معدن و تجارت
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۳/٢/٥  کلمات کلیدی:

با سلام

بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت یکی از مهمترین وظایف را در سطح بازار بر عهده دارند.آنها که از ابتدا در سال 87 و با عنوان بازرسان طرح تشدید وارد عرصه امور اداری شدند.آنها مسئولیت سخت کنترل بازار را به نحو احسنت به خصوص در زمان هدفمند سازی یارانه ها بر عهده گرفتند.

بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت به مدت سه سال به صورت شرکتی (شرکت نگار نصر ) در سطح بازار به امر بازرسی مشغول بودند اما از سال قبل که رئیس جمهور محترم اعلام نمودند منبعد نباید هیچ نیروی شرکتی در ادارات مشغول کار باشد و تمامی نیروها بایستی قراردادی گردند با بازرسان این سازمان نیز قرارداد کار معین به امضاء رسید.

در سال گذشته دو ماه اول به صورت علی الحساب و با هزار منت پولی به بازرسان کل کشور داده شد اما بیمه ایشان در آن زمان پرداخت نگردید تا فروردین ماه امسال که بیمه دو ماه اول سال قبل و مابه التفاوت پول پرداختی به آنها پرداخت گردید.

اما با وجودی که بازرسان هم صبح و هم عصر به امر بازرسی مشغول می باشند و از اضافه کار حقیقی برخوردار می باشند در پایان سال تقریبا حدود 5000000 ریال به عنوان اضافه کار به آنها پرداخت گردید یعنی متوسط ماهیانه 416000 ریال.

همچنین بسیاری از حقوق و مزایای ایشان نیز پرداخت نگردید رئیس جمهور محترم من از شما می پرسم چگونه ممکن است یک نفر با این مسئولیت مهم و کار سنگین در کشور مشغول به کار باشد ولی از کمترین حقوق نیز به صورت ماهیانه بهره ای نبرد چگونه می خواهید بازار را سالم نگه دارید با بازرسی که باید با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارد مگر کار یک بازرس با کار یک قاضی چه تفاوتی دارد مگر نه این است که کار هر دو گروه با حق الناس رابطه مستقیم دارد.

قاضی با حکم خود در خصوص مجرم و بازرس با حکم خود در خصوص متخلفین اصناف.اما چگونه است که قضات اگر خدای ناکرده اشتباهی انجام دهند و آخرت خود را دچار مشکل کنند با حقوق خوبی که دریافت می کنند دنیایی دارند تا از آن لذت ببرند ولی بازرسان در صورت اشتباه و از بین بردن آخرت با این حقوق دنیایی هم ندارند که از آن استفاده نمایند.رئیس جمهور محترم قصد گزافه گویی ندارم مشکلات زیاد است اما آن چیزی که دل ما را به درد آورده تکرار اتفاقات سال گذشته است.

با وجودی که بیش از سه ماه از سال جاری گذشته ولی بازرسان سازمان صنعت،معدن و تجارت تنها حقوق فروردین ماه خود را دریافت نموده اند و به تبع آن تنها بیمه همین ماه نیز واریز گردیده است آیا در این شرایط سخت اقتصادی می توان همچنان با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشت یا خدای ناکرده بر اثر فشار خانواده به دلیل این شرایط سخت باید چشمها را بست و آخرت را فراموش نمود و مرتکب گناه شد.

هر روز می گویند مجلس با دولت بر سر غیر قانونی بودن قرارداد شما مشکل دارد آخر گناه ما 3000 بازرس کل کشور چیست.بس است دیگر خواهشمندیم اختلافات را تمام کنید و به فکر مردم باشید. 

   جمعی از بازرسان سازمان صنعت،معدن و تجارت